OK ali sploh še kaj čuti do mene :: StudioFACA Forum

ali sploh še kaj čuti do mene

OdgovorNapisal/-a kalipso » 11.12.2005 08:06:22

Prav imate tudi jaz imam problem, saj se mi približno sanja kaj in kako ampak bi pa rada dobila mnenje še nekoga drugega.

S fantom sva skupaj približno 8 let in pol "zelo dolgo". Zaljubila sva se že zelo zgodaj in kot vsi veste so stvari na začetku prečudovite potem pa zaljubljenost mine. No tudi midva nisva bila nobena izjema vendar je nama še vedno uspelo ohraniti nek delček tistega kar sva imela na začetku. Šele sedaj po tolikih letih se zavedam nekaterih stvari na katere prej nisem bila pozorna. Namreč najina komunikacija je bila zmeraj odprta saj sem mnenja da brez tega veza ne more biti uspešna, kar pa ne morem več trditi za naju. Naj pojasnim mojemu fantu je pred petimi leti umrel oče na katerega je bil zelo navezan in takrat se je odločil da se bo zaprel vase. Sam mi pravi nasprotno da se je lahko zaupal edino dvema osebama v življenju meni in najboljšemu prijatelju. Vendar se ni. Neštetokrat sem se probala pogovoriti o tem in tudi stvareh ki zadevajo naju in vedno naletim na oviro ki je ne znam opisati. Vsak tak pogovor se konča z kregom ali pa z mojim umikom. Seveda vse to zelo slabo vpliva na najin odnos zato so začele nastajati težave. Prva se je pokazala letos marca meseca ko je hotel nenadoma prekiniti najino vezo z obrazložitvijo da enostavno nisva za skupaj ipd. Nato je po treh dneh poklical in se za vse opravičil češ da ne ve kaj ga je popadlo. No pa je sledilo nadaljevanje .Čez približno mesec dni se je zgodila ista stvar vendar z razlogom da sem predebela in neprivlačna, ter da se ga preveč oklepam. Bila sem preveč šokirana zaradi izrečenih stvari saj se je to zgodilo točno na najino 8 obletnico. Drugo jutro sva se skupno zmenila po mojem predlogu da greva na "pavzo". Ta je trajala cca 3 mesece. V tem obdobju sva imela par telefonskih pogovorov in nič več. Ko sem videla da ta pavza namerava še trajati in trajati sem se odločila da temu naredim konec in ga postavila pred dejstvo biti skupaj pod drugimi pogoji ali pa dokončen razhod. Po prvem konkretnem pogovoru v zadnjih petih letih sva se odločila ostati skupaj. ( naj navedem da sem tudi sama videla določene moje napake v vezi katere sem nedvomno popravila, sama sem tudi videla da sem se od srednješolskih dni zredila za dobrih 10kg in jih tudi izgubila, očital mi je tudi da sem nesamozavestna kar je lahko na koncu tudi izkoriščal-tudi samozavestna sem bolj vendar ne še tako kot bi sama rada bila). V "novo" vezo sva oba stopila spreobnjena in šele takrat sem lahko videla kako uspeva stvar če se oba trudita. Vse je bilo lepo in preprosto. No tako je bilo na začetku po cca pol leta pa se mi pojavljajo iste stvari kot so se mi pred razpadom ko je bilo vse na meji. Seveda se me loteva podoben strah kot takrat vendar sem bolj odločna in skušam razmišlati bolj trezno. Največja ovira mi predstavlja dejstvo da vem da me ima rad, govori tudi o skupnem bivanju kar si sedaj lahko mirne volje omogočiva vendar pa ga nikakor ne morem pripraviti da se mi odpre. Nikoli mi ne pove kaj ga boli in kaj si dejansko misli. Pogovor o nama je zopet postala tabu tema, prav tako so tudi odvžene slušalke pošasti iz preteklosti ki so se vrnile. Ne vem kaj naj si mislim. Tako obdobje traja približno dan dva ko ne pokliče ter se noče pogovoriti , potem pa je spet vse ok. Vendar zmeraj dobim samo bežno pojasnilo kaj se v resnici dogaja, tistega pravega pa ne. Kaj si mislite vi bralci tega sporočila.

Naj povem da je veliko stvari izpuščenih saj dogodkov 8 let ne moreš strniti v kratko sporočilo.

lp

kalipso

OdgovorNapisal/-a kastrat » 13.12.2005 07:39:55

Ok .. bom jst prebil led ..

Od prečitanega me je najbolj zbodlo v oko dejstvo, da na vsak način hočeš oz. zahtevaš da ti vse zaupa ..

Verjemi, so stvari ki jih človek enostavno obdrži zase. Pa ni potrebno da je kakšen specifičen razlog za to (v stilu: me nima rad) .. enostavno dejstvo da se mu o temu ne da pogovarjat, lahko gre tudi zgolj za malenkosti, tu pa tam se najde tudi kakšna 'pomembnejša' zadevščina .. Govorim ti iz lastnih izkušenj!!

In kot vidim je ravno tukaj srčika problema - seveda tvojega. kje je pa njegov problem pa ... hmm ..

Ampak na 'vrtanje' sem osebno zelo alergičen!

kastrat

OdgovorNapisal/-a EQnaNULI » 18.12.2005 08:55:42

Ja Kastrat se strinjam vrtanje je .. hm lahko res nelagocna zadeva... Samo po moji logiki in z lastnih izkusenj govorim... Ce te dolocene stvari v zivljenu mucijo in jih ne mores sam zazresit.. se o tem moras z nekom pogovorit da dobis se kaksno drugo mnenje... V tem primet bi bil partner moja 1. zibira... ker to je edini clovek ki ti stoji ob strani celo zivljenje kateremu lahko zaupas vse brez obsojanja.. Kak pa se pojavijo v zvezi skrivnosit... dolocene prekritosti.. pa to ni vec to kar bi lahko bilo. Pred clovekom ki ga mas res rad noces skriti nicesar niti tvojih najcrnejsih skrivnosti!

kalipso tebi bi pa tako rekel. Vajine tezave so se zacele ze xxyz let nazaj... kdaj tocno ne vem zakaj tudi ne. Mozno da si bila vzrok ti ali pa on, ne vem kdo je pac naredil 1. usodno napako ki 2gemu partnerju ni "pasala" pa se je oddaljil zaradi tega... v glavnem ce hoces dobro izkreno zvezno z njim.. bos morala te stvari iz preteklosti razresit tako ali pa tako... ok res je da se lahko porocis z njim.. mas otroke... samo otroci v taksni zvezi ki ne stima lih tak kot bi morala... poleg tega je se tu dejstvo da ko zenska dobi otroka... se moskemu ne posveca vec toliko... in dosti moskih si poisce nekje nadomestitev za to kar mu je nekoc ona nudila... Enostavno ne razumejo dejstva da je trok za zesnko 1. oni pa so drugi... pocutijo se zapostavljene...

Mah tukaj sem ze malo zasel.. v glavnem.. ce hoces razresit stvari tako kot treba pa ce se imata rada oz ce se ljubita se vedno... Se to pomoje splaca probat...

Razmisli malo o tem...

Pa LP!

EQnaNULI

Kraj: Slovenia

OdgovorNapisal/-a kastrat » 21.12.2005 07:06:19

Zgolj na kratko, da ne zasmetim teme ..

EQ .. na 'vrtanje' sem namigoval na vrtanje v stilu: ''s kom si govoril po telefonu? o čem sta se pogovarjala? Od koga si dobil ta mejl? Kaj skozi neki tipkaš?''

v tem smislu .. [img border="0" src="smileys/smiley2.gif" border="0"]

Drugače je pa logično, da če ti ni partner prva 'rama' na katero se boš naslonil če gre kaj narobe .. potem se je tudi vredno vprašat zakaj si z njim .

kastrat

OdgovorNapisal/-a kalipso » 21.12.2005 07:57:17

Se morem kar obema opravičit , ker nisem nič odgovorila vendar sprva sploh ni bilo odgovora nato sem pa zbolela.

No sedaj sem zopet tu in prebrala sem oba mnenja. Naj pojasnim nisem tisti tip ženske ki bi vrtala v moškega tako kot si omenil kastrat, vendar mi je jasno da se preko mojih vrstic ne da prebrati človekove osebnosti. Kot sem že omenila tudi jaz sem grešila priznam in te napake sem videla ( bile so mi pokazane na direkten način ampak sem si sprva zatiskala oči ) , dojela sem da sem bila v vezi zaradi določenih družinskih stvari čedalje bolj odvisna od fanta. Kar je bila moja velika napaka , on pa je na koncu to lahko tudi izkoriščal. No tega obdobja je ABSOLUTNO konec , sem imela dosti časa da se osredotočim samo nase in vidim stvari ki si jih jaz želim. Ta problem komunikacije pa mi še zmeraj buri duhove. Sedaj je preteklo že nekaj časa od mojega sporočila in zgodilo se je ravno to kar sem napisala da se bo. Dan dva pa je ok, z obrazložitvijo da se mu enostavno ni dalo pogovarjati in da je tako odreagiral na moj klic! Vse razumem , imaš slab dan, vstaneš na levo nogo, ga skrbi za firmo itd... ampak verjetno že na začetku veš da ti ni do pogovora in lahko v miru dvigneš in poveš se slišiva kasneje ali pa nisem pri volji za pogovor. Je to tako težko. Sem mu tudi to vse povedala drugič ko je malo k sebi prišel , pa je ostal brez komentarja (češ mogoče pa imam prav ). Vendar vem da bo drugič zopet isto.

kaj menite lp

kalipso

OdgovorNapisal/-a EQnaNULI » 25.12.2005 06:46:13

Jp se stinjam da bo v nadalne isto. Tako bo ostalo dolker on ne bo pripravljen tebi popolnoma zaupati... Ne vem tocno kaksne probleme sta imela v preteklosti in cesa si ti kriva... Samo ce spoznas svoje napake in to cloveku odkrito poves kako in kaj je na stvari zakaj je bilo to ... ono... in ti je resnicno zal za to...da si "ga prizadela" je pomoje to dovolj da tip vidi da ti ni vseeno za njega... samo po moje tip to ze ve! V glavnem ce cloveku priznas svoje napake in mislis resno mislim da bi te ta clovek moral tudi tako upostevati, ker konec koncev je to tvoj bodoci zivljenski parnter... clovek z katerim delis najglobje skrivnosti in pozelenja... and so on.. :) Pomoje se je zaupanje med vama porusilo ze.. uff.. ne vem kolk casa nazaj... fora pa je v tem da se moras vrniti na tisto tocko in od tam naprej (od zacetka) zaceti resevari stvar ce se da, oz ce mu je sploh v resnici tolk do tebe. To pa presodi po njegovih dejanjih ne besedah!!! Sicer se po moji logiki se splaca 1x potrudit v tem smislu pa poskusit ce bo kaj iz tega, bolj zaradi tebe kot zaradi cesa drugega, ampak vseeno ker ti se vedno ocitno dost pomeni si zastavi neke cilje kaj si pripravljena sprejet in kaj ne! To njemu jasno povej "razjasni" da pozneje ne bo pomote. Ce pa se stvar ne iztece tako kot pricakujes... pa itak roke stran in konec z tvoje strani. Malo premisli.. hoces res taksnega cloveka ob sebi celi life? Ok priznam na tem svetu res stvari ki jih ljudje zaupajo samo dolocenim ljudem... ni nujno da je to njihov partner... ampak po moji lokigi bi moral biti ravno partner tista 1. oseba ki ji kaj zaupas kar te muci ki ji lahku zaupas se najtemnejsi koticek svojga "uma" pa bo poskusal razumeti to... ti pomagati tako kot bi ti njemu recimo.

Sicer pa je po moje ta zveza ze tolk "unicena" da ne bo kaj resnega vec iz nje... razen ce uskladita stvari ki so povrocile vajin "umski razhod". Tako da bi bilo pomoje boljse da se potrudis pa naredis vse kar je v tvoji moci za to ker ti tip se ocitno dost pomeni... ce pa se ne da pa obrnes nov list v lifu... pa tudi ce jokas teden mesec dva ali tri skupaj... zaradi tega. Ker konec koncev imas ti tudi dolocene predstave o razmerju kaksno bi naj bilo... in kako se to kot ga imas zdaj sklada z tem.. si pripravljena se z temi problemi ubadati celi life? Si pripravljena na to da bo on v dolocenih stvareh zaprt do tebe?

Kastrat tebi bom pa rekel takole. Vsak ima v lifu svoje izkusnje svoj pogled na svet.. z stvarmi ki te motijo se clovek spoprime vsak na svoj nacin. To vrtanje je v moji mladosti pustilo kr hm.. bom rekel kr dober pecat za nadalnji life. Res je da sem bil takrat zaljubljen mlad in neumen.... ampak z napak se ucimo ;) Ganil me je tudi en tvoj stavek.. ki je sel nekako takole da ko se zaljubis je boljse da letas pol metra nad zemjo kot pa v oblakih.... Ok z tvojga vidika vidim zakaj si taksnega mnenja... samo se ne strinjam z njim. Ok ti dam prav.. recimo v kakih 90% primerov je boljse da odreagiras tako... samo kaj pa ce ti ravno tistih 10% uide ravno zaradi tega? Sklepam da si starejsi kot jaz imas vec izkusenj... v tej in drugih stvareh pa si veliko bolj previden.. ampak jaz sem mnenja da je ljubezen treba ziveti ne je pol metra nad tlemi ZATRETI!

EQnaNULI

Kraj: Slovenia

OdgovorNapisal/-a kastrat » 25.12.2005 02:12:44

$this->bbcode_second_pass_quote('EQnaNULI', '.').Ganil me je tudi en tvoj stavek..

Ja .. mislim da vem na kaj misliš .. to da imam vedno eno ''rezervo'' glede višine letenja, a ne?

napisano zgleda res malo čudno, v praksi pa ni tko 'hudo' ..

te 'rezerve' ne znam opisat v pisni obliki .. zato se ne bom trudil, ni pa glih tako kot se moja izjava prebere ..

Vsekakor znam tudi jst letet pod oblaki, samo padalo imam vedno s sabo .. [img border="0" src="smileys/smiley2.gif" border="0"]

v nekaterih stvareh sem res previden, ampak to 'previdnost' jst reguliram s 'hitrostjo', ne pa s tem da bi zamujal vlake .. čeprav, priznam, mi je verjetno tudi že kakšen ušel .. jebiga ..

Končujem .. da ne zasmetim teme.

kastrat

OdgovorNapisal/-a kalipso » 26.02.2006 12:28:25

jah me kar zelo dolgo časa ni bilo upam da bo kdo videl to sporočilo, pa čeprav samo za branje.

No veliko se je zgodilo v temu času med nama. Moram priznati da sva bila pobudnika oba predvsem za pogovor. Komunikacija poteka bolje , čeprav še ni takšna kot bi morala biti. Me pa kdaj znate moški prav šokirati v najbolj nenavadnem tremutku. Tako namreč sva se neke noči pogovarjala tja do petih zjutraj in glej ga zajca, moj fant je začel resno premišljevati o poroki. Sam je načel pogovor ki se ga vsekakor vsaka ženska najbolj veseli. Da ne boste dobili napačnih vtisov ( ni me zasnubil ali kaj podobnega ) vendar mi je dal jasno vedeti da bi bil rad z mano ter si z menoj ustvaril življenje. Tudi otroci so prišli na vrsto , vendar mislim da še ni pravi čas. No pogovori so bili dolgi in ni jih bilo malo. Večino prostega časa kolikor ga je bilo na voljo sva izkoristila za pogovor o naju in tudi o drugih. Čez mesec dni naj bi se tudi preselil k meni in takrat se bodo stvari začele odvijati. Morda na bolje morda na slabše- pa nisem pesimist ampak realist.

Ena stvar pa me zelo bega, zakaj če je že dalj časa premišljeval o teh stvareh ni prišel prej z besedo na dan. Zakaj vsa tista moja spraševanja ali še kaj čuti do mene! Seveda je bil to povod za mojo temo na tem forumu. Verjamem, da smo ženske komplicirana bitja ampak veste ,če bi obstajal kakšen priročnik za moške, se ga nebi branila kupiti.

No nisem kot slepa zagrabila za vabo o poroki, temveč bom pustila času čas. Prej bi verjetno razglasila celemu svetu ampak, kot sem v uvodu zgoraj napisala me je celotna situacija zelo pretresla. Nanaša se na dogodke izpred sedaj že 1 leta. Nisem več tako naivna in morda dajem prvič sebe pred njim, in svoje občutke. Mislim da ko bova skupaj živela, se bo dejansko pokazalo ali je to prava odločite ali pa naju veže le naveza.

No da si neboste mislili "kako je negativna" naj vam povem, da še vedno čutim mnogo preveč do njega kot bi verjetno smela. Je to ljubezen- zame da, za drugega morda ne.

kalipso

OdgovorNapisal/-a kastrat » 26.02.2006 01:14:07

Življenje v dvoje - to ni balet (by Buldogi)

Prav predvidevaš .. enkrat ko bosta zaživela skupaj bo prišlo do 'razkritja' ... tega se ne da preprečit ali celo prikrit(?) ..

Pišem ti iz lastnih izkušenj ..

Upam da bo to zate pozitivna izkušnja ... in da bosta kljub vsemu zaplesala 'balet' [img border="0" src="smileys/smiley2.gif" border="0"]

kastrat

OdgovorNapisal/-a kalipso » 20.10.2009 03:42:19

No pa sem se vrnila nazaj po dolgem času. Sem komaj našla svoj post saj je bil napisan že dolgo nazaj.

Malce sem se kar zmrazila ob prebiranju teh stvari, ki so me takrat mučile. Sedaj po parih letih lahko povem nadaljevanje svoje zgodbe v upanju da bo morda lahko koga zanimala ali pa mu tudi dala za misliti.

Takrat sem bila zelo zmedena in predvsem zmanipulirana kar sem si vsekakor sama dopustila. Tisti fant o katerem pišem v zgornjih postih zame ne obstaja več. Zgodba se je nadaljevala, imela sva slab odnos, začel je lagati jaz sem pa kot tiha miška vse požirala. Nisem si ga upala pustiti. No en večer hvala bogu se je odločil prekiniti najino zvezo v upanju da bi se malo znorel in se nato vrnil k meni. Seveda je to pričakoval kajti jaz bi ga vzela takj nazaj samo da je ob meni in da nisem sama. Mislim da je to največja napaka vseh ženskna tem svetu. Tisti stavek biti sam ( skoraj vsaka se zmrazi ). No pa sem lepo ostala sama in se počasi znašla kakor vem in znam. V kratkem času sem spoznala veliko novih prijateljev in prijateljic ter ugotovila da je samskost lepa stvar. Ni ti treba polagati računov, ni več tistih dilem bo kreg ali ne, nisi odvisen od nobenega, delaš kar hočeš, si z komer hočeš ..... Po dobrih 2 mesecih sem tako prebolela 10 let trajajočo zvezo in ugotovila da to ni bila ljubezen ampak ena velika navezanost. Videla sem da so se moški sposobni pogovarjati in niso kot tihe miši. Jaz sem vedno bila zelo komunikativna oseba in pogovor mi je zelo pomembna stvar v odnosu. No da zgodbo malce skrajšam , začela sem uživati kot še nikoli prej v življenju . Smejala sem se ves čas bila sem to kar sem, družila sem se z samimi pozitivnimi ljudmi, prepotovala veliko, zamenjala službo ... Ko je enega dneva bivši hotel počasi nazaj vstopiti v moje življenje. Vendar sem bila takrat dugačna samozavestna, zadovoljna sama s sabo in ni mi bilo treba pobirati ostankov ker sem vedela da si zaslužim boljše. Lepo sem ga pogledala v obraz in mu natrosila vse kar mu v 10 letih nisem ... tudi to da ni bilo ljubezni med nama ampak samo navezanost. Ker sam ne prenese poraza in tega da sem lahko nadaljevala življenje naprej brez njega me je skušal prizadeti še na druge načine ... razne tožbe katere sem dobivala, pohištvo je odnesel iz stanovanja ipd. ne bi šla v podrobnosti, skratka pokazal je svoj pravi obraz. Jaz sem vse to dala čez sama z pomočjo mojih prijateljic ter zaključila to obdobje v mojem življenju.

Sedaj sem še vedno nasmejana z novim partnerjem ki mi pokaže kaj je to ljubezen. Je prava ali ni bo še čas pokazal vem pa da je drugačna in ta mi bolj odgvarja. Končno sem spoznala kaj je spoštljiv odnos v vezi , kjer sta oba partnerja enakovredna.

Tista mala miška izpred let se je spremenila v Tigrico , ko ji kaj ne paše jasno in glasno pove ali pa samo pokaže na vrata. Raje sama kot pa z napačnim in sedaj me ni strah samote.

lp

kalipso

Vrni se na Ljubezen