Administrator / Informatik

OdgovorNapisal/-a nody » 27.12.2009 08:48:14

zdravo
zanima me naslednje;
katero gradivo priporočate v branje, vkoliko me zanima delo administratorja, nadzornika določenega sistema, itd.
torej npr, da si nekje administrator, kaj vse je priporočljivo prebrat, da lahko opravljaš to delo brezhibno oz. si na začetek čimbolje pripravljen.

podobno me zanima za delo informatika.
čez nekaj let bom končal študij na FRIju, smer informatik VSP program. Katera znanja bom imel osvojena, je kje kak katalog, kaj se od mene kot informatika pričakuje ? na kakšnih področjih se lahko zaposlim, kaj je moje ciljno zaposlitveno področje ??

hvala vsem za pomoč in pojasnitev
lepe praznike in srečno v 2010!

Uporabniški avatar
nody

Kraj: Slovenija

OdgovorNapisal/-a faca5 » 28.12.2009 10:24:13

Živjo.
Osebno menim, da so izkušnje najbolj pomembne.
Administracija (Windows/Linux, Server/Client, Network).
V primeru, da končaš VSP FRI imaš dovolj znanja za opravljanje različna dela (programiranje, administracija, IT,...).
Vse je odvisno od tebe na kateremu delu se želis zaposliti. Predlagam, da med počitnicami opravljaš počitniško delo (oz. na koncu študija bo praksa) na željenem področju (nabral si boš izkušenje).

StudioFACA Portal
Uporabniški avatar
faca5

OdgovorNapisal/-a nody » 28.12.2009 06:25:10

faca5, hvala za odgovor. Potemtakem se bomo z administracijo povečini seznanili v tretjem letniku VSP programa na FRIju ? ker sem trenutno v 2gem, pa ni nekega poudarka na sami informatiki, razen pri bazah in inf. sistemih enmalo...

sem se samo hotel prepričat, da je to kar se na faksu naučimo, dovolj :)

Uporabniški avatar
nody

Vrni se na Računalništvo