Internet radio - postavitev

OdgovorNapisal/-a faca5 » 29.10.2005 08:47:32

[size=4]Prvi del[/size]
[size=2]Veliko ste mi pomagali pri vaših vodičih. Zato sem se odločil da vam tudi jaz posredujem enega.
Opis postopka za windows!

SERVER

Najprej si potegnite server [/size]SHOUTcast[size=2]. Izberite SHOUTcast WIN32 Console/GUI server vx.x.x - torej zgornjega.
Inštalirajte zadevo...

Najprej si poglejmo config file: sc_serv.ini in ga odpremo v notepadu.

NASTAVITVE:

Required stuff
MaxUser=32
tukaj nastavite kolikšno bo največje število vaših poslušalcev

PortBase=8000
port po katerem teče vse skupaj

Password=vaše_geslo
vaše geslo s katerim boste z winampom dostopali do serverja

Logging configuration
LogFile=sc_serv.log
tukaj nastavite v kateri file se bo shranjevalo vse početje na serverju (odhodi, prihodi poslušalcev; početje adminov, torej kickanje, bananje,...)

Server configuration
AdminPassword=vaše_geslo
vaše geslo s katerim boste dostopali do administracije serverja

; IntroFile=c:intro%d.mp3
tukaj lahko nastavite, katera pesem se bo zavrtela ob prihodu poslušalca na vaš server preden se vklopi v živo. Če hočete da je to na vašem serverju omogočeno izbrišite ;, ker pomeni isto kot # pri http serverjih - server vrstico z ; ali # ne bere in jo ne upošteva!

; BackupFile=C:intro%d.mp3.
s to nastavitvjo izberete audio file, kateri se po vrtel neprestano, če vi nehate vrteti glasbo. Torej če se z winampom odklopite od serverja se bo naprej vrtel ta komad... Da bo komanda delovala spet izbrišite ;

OK, to so te recimo najbolj nujne zadeve

Zaženemo server s klikom na sc_serv.exe

Server se je zagnal in če vam piše tole...
** SHOUTcast Distributed Network Audio Server
** Copyright (C) 1998-2000 Nullsoft, Inc. All Rights Reserved.
** Use "sc_serv filename.ini" to specify an ini file.

Event log:
[07/11/03@17:53:23] [SHOUTcast] DNAS/win32 v1.9.2 (Nov 25 2002) starting up...
[07/11/03@17:53:23] [main] loaded config from C:****SHOUTcastsc_serv.ini
[07/11/03@17:53:23] [main] initializing (usermax:32 portbase:8000)...
[07/11/03@17:53:23] [main] No ban file found (sc_serv.ban)
[07/11/03@17:53:23] [main] No rip file found (sc_serv.rip)
[07/11/03@17:53:23] [main] opening source socket
[07/11/03@17:53:23] [main] source thread starting
[07/11/03@17:53:23] [main] opening client socket
[07/11/03@17:53:23] [main] Client Stream thread [0] starting
[07/11/03@17:53:23] [main] client main thread starting
[07/11/03@17:53:23] [source] listening for connection on port 8001

...deluje brezhibno. Čim pa bo med zvezdicami in Event log pisalo nekaj v zvezi z napako pri branju configa, ste ga v cofig filu nekaj polomili (saj vam napiše v kateri vrstici je napaka)

Server deluje...pojdimo naprej

DSP Plug-In for Winamp 2.x

Ja prav ste prebrali če imate vsi že nove winamp 3, boste morali potegniti staro verzijo...[/size]link[size=2].
Inštalirajte ga, potem pa takoj po plug-in za [/size]DJ-e[size=2]!

Inštalirajte plug, zaženite server, prižgite winamp 2.xx

V winampu pritisnemo control+P in zažene se nam winamp preferences, skočimo v plug-ins]DSP/effects in kliknemo na Nullsoft SHOUTcast Source DSP, in ob strani se nam pojavi še eno okno.

NASTAVITVE:
Output]Connection
Address: če vam server teče doma, je v tem primeru address localhost
Port: port katerega imate nastavljenega v configu od serverja (8000)
Password: tudi to opcijo ste nastavili v configu...

Output]yellowpages
Description: ime vaše radijske postaje
URL: vaša www stran
Ganre: zvrst glasbe

Encoder]encoder settings
Kvaliteta vaše radijske glasbe (nastavitev je odvisna od vaše povezave (dsl, dial-up, kabl,...) in pa od obiskanosti vašega serverja...) Uporabniki širokopasovnih modemov lahko sežete seveda po stereo nastavitvi, kar pa je že spet odvisno od št. uporabnikov/poslušalcev...

Nastavitev je konec...samo še zmečete glasbo v vaš winamp in pritisnete Output]Connect in winamp se vam bo connectal na server in oddajal glasbo, seveda če v okencu nad gumbom ''Connect'' piše [0D 0:00:01 Sent *** bytes.

Sedaj ste v etru!
Seveda si lahko iz [/size]winampove[size=2] uradne strani potegnete tudi pluge za mixanje glasbe itd.

Enjoy...
[/size]
[P][size=4]Drugi del[/size]

Tako. Radijsko postajo imate postavljeno, sedaj se pa pojavi drug problem. Če imate preko 1000 mp3jev ali več, obstajajo zelo majhne možnosti, da bodo uporabniki slišali tisto kar želijo. No, zato bi pa naredili nekakšen "Request" sistem, da bi uporabniki sporočili katero pesem želijo, ta pesem bi se pa avtomatsko predvajala. To se boste naučili narediti v temu vodiču.

[B]1. UVOD

Pogoj za request sistem je ta, da imate postavljen lasten strežnik, kjer imate tudi vašo radijsko postajo. Odličen vodič za postavljanje strežnika boste našli tule.

Najprej si moramo (spet) downloadati nekaj programov.

Song Requester 2.5 vtičnik za Winamp (tule)

... tokrat samo enega ...

[B]2. NAMESTITEV

Zaženite gen_songrequesterv2_5.exe in namestite vtičnik. (seveda prej zaprite Winamp). Sedaj odprite Winamp in stisnite kombinacijo tipk CTRL+P in pojdite pod General Purpose (pod plugins) in izberite Song Requester Plugin. Pojavilo naj bi se tole okence.

Slika

Prva stvar, ki jo bomo naredili, bomo odkljukali Disable plugin potem bomo pod Web Root Directory vpisali direktorij, kjer imamo postavljen strežnik. Recimo, da imamo mapo strežnika v c:server potem bomo napisali c:server. Sedaj bomo nastavili še Port Number, najbolje je da napišete kar 8888, razen če ta port moti kakšen drug program, potem si izberite kakšno drugo številko. Sedaj bomo še nastavili File for playlist.cgi, to je datoteka, kjer imate konfiguracijo za ta vtičnik. V arhivu, ki ste ga downloadali je že prisotna osnovna datoteka. Extractajte playlist.html iz arhiva v root direktorij vašega strežnika. Pod okence pa vpišite playlist.html. Sedaj bomo še napisali Admin Password, napišite geslo po vaši želji.

Sedaj pa še optimalne nastavitve. Na desni strani imate Restrictions, tukaj nastavite koliko pesmi lahko določena oseba (ip naslov) naenkrat zahteva. Nastavite po želji. Lahko še nastavite koliko pesmi z vašega playlista bo napisanih

StudioFACA Portal
Uporabniški avatar
faca5

Kraj: Slovenija

OdgovorNapisal/-a boidar » 21.08.2007 05:48:53

Torej ,če mi uspe vse tole se pravi ,če bom dobil vse potrebne stvari in mi bo stvar zalaufala kot se reče ti povem ,da te povabim na pivo ma bres vseh dilem vem pa ,da je pač vse na meni ,če bom uspel stvar pravilno aktivirat.[img border="0" src="smileys/smiley16.gif" border="0"] [img border="0" src="smileys/smiley17.gif" border="0"] [img border="0" src="smileys/smiley17.gif" border="0"] [img border="0" src="smileys/smiley2.gif" border="0"] [img border="0" src="smileys/smiley2.gif" border="0"] [img border="0" src="smileys/smiley5.gif" border="0"] [img border="0" src="smileys/smiley5.gif" border="0"]

Uporabniški avatar
boidar

OdgovorNapisal/-a boidar » 21.08.2007 06:27:01

Prosim te še nekaj namreč jas nimam svoje www spletne strani ,kaj pa zdej???????[img border="0" src="smileys/smiley6.gif" border="0"] [img border="0" src="smileys/smiley7.gif" border="0"] [img border="0" src="smileys/smiley5.gif" border="0"] [img border="0" src="smileys/smiley3.gif" border="0"]

Uporabniški avatar
boidar

OdgovorNapisal/-a faca5 » 21.08.2007 07:41:59

Ne potrebuješ! Zadeva lahko deluje tudi preko tvojega IP naslova.

StudioFACA Portal
Uporabniški avatar
faca5

OdgovorNapisal/-a boidar » 21.08.2007 08:07:18

Žal ne dela vodič oziroma povezava za postavitev STREŽNIKA .Ali mi lahko kako drugače poveš kako se to stori[img border="0" src="smileys/smiley19.gif" border="0"] [img border="0" src="smileys/smiley6.gif" border="0"]

Uporabniški avatar
boidar

OdgovorNapisal/-a boidar » 22.08.2007 04:12:56

Hojla!Svar sem inštaliral se pravi odajanje funcionira ,ampak je en problem ,ker ko hočeš poslušati Moj radio na netu pa stvar ravno ne funkcionira najbolje ,ker so zelo hude in hitre prekinitve in se zelo hiti nalaganje sprejema tako ,da nekaj igra pa spet ne .Lepo bi te prosil ,če kaj veš kaj bi bilo narobe seaj ko poslušam katero drugo postajo na SHOUT strani pa vse lepo in prav dela se pravi vse postaje zelo lepo špilajo in ni nobenih prekinitev.Imam ADSL povezavo 1M se pravi 256KB .Kje je napaka saj sem naredil vse po tvojih navodilih.
Če lahko POMAGAJ.
[img border="0" src="smileys/smiley19.gif" border="0"] [img border="0" src="smileys/smiley6.gif" border="0"] [img border="0" src="smileys/smiley5.gif" border="0"] [img border="0" src="smileys/smiley7.gif" border="0"]

Uporabniški avatar
boidar

OdgovorNapisal/-a faca5 » 22.08.2007 11:11:42

Živjo.
To se zgodi, ko se povežeš na http://localhost/?

StudioFACA Portal
Uporabniški avatar
faca5

OdgovorNapisal/-a boidar » 23.08.2007 12:00:31

Poglej lahko probaš in boš videl kako je pojdi na SHOUT in me najdeš pod RADIO NEMIR-SLOVENIA.Sicer je sedaj bolje ampak se doinštaliral prgram :(shoutcast-dsp-1-9-0-windows)In mi nekako deluje saj je v
encoder inštaliran AAC+ENCODER potem pa sem nastavil -encoder settings na 112kbps in sedaj je lepo slišan zvok ob prenosu se ne prekinja in kvaliteta je zelo vredu se pravi stereo zvok.
NEVEM pa zakaj mi zahteva geslo in katero je zahttp://localhost/?ker ko kliknem na povezavo se odpre okno katero zahteva uporabniško in geslo ja kje ga pa dobim
Pa še tole me zanika namreč zakaj ima samo 32 povezav ,če prav razumem pomeni ,da toliko ljudi lahko posluša glasbo od mene ali ne ?????

Uporabniški avatar
boidar

OdgovorNapisal/-a faca5 » 23.08.2007 12:06:56

Se pravi, sedajtideluje. To je bistveno. Namreč pri tem moraš paziti kakšno kvaliteto prenašaš, koliko hitro imašpovezavo in koliko oseb istočasno posluša. Morebitno še na kaj.
http://localhost:8000/

StudioFACA Portal
Uporabniški avatar
faca5

OdgovorNapisal/-a boidar » 23.08.2007 12:23:24

JA sedaj pa hvala BOGU in predusem TEBI deluje samo nimam pa pojma kako naj naredim svojo spletno stran samo to bi še rad imel.[img border="0" src="smileys/smiley2.gif" border="0"] [img border="0" src="smileys/smiley17.gif" border="0"] [img border="0" src="smileys/smiley1.gif" border="0"] [img border="0" src="smileys/smiley4.gif" border="0"] [img border="0" src="smileys/smiley14.gif" border="0"] [img border="0" src="smileys/smiley16.gif" border="0"]

IN še to zakaj samo 32 v čem je FINTA in ali se kako poveča uporabnike ali je to vse????

Uporabniški avatar
boidar

OdgovorNapisal/-a boidar » 23.08.2007 12:46:07

Malo sem pogledal po seznamu SHOUTcast-HOM in videl ,da nekateri imajo mžnost tudi do 5000 uporabnikov v čem je finta.
Ali se da kako drugače povezat ali samo preko-http://localhost/? če kako se stori,ter kako delujejo preko katerga sistema ,ko imajo toliko nastavljenih uporabnikov Preko SHOUT cast.

Uporabniški avatar
boidar

OdgovorNapisal/-a faca5 » 23.08.2007 08:49:11

[size=2]Vrednost MaxUser=32 lahko poljubno spremeniš. [/size]
[size=2][/size][size=2]Kako lahko pridejo ostali do tvojega radia?! Obišči spletno stran (http://ip.studiofaca.com/), kjer se bo izpisal tvoj IP naslov. Sedaj LOCALHOST nadomesti z izpisanim IP naslovom. Pri tem predpostavljamo, da nimaš blokiran port. Zadevo sem nekoliko poenostavil.[/size]

StudioFACA Portal
Uporabniški avatar
faca5

Naslednja

Vrni se na Vodiči