OK Splav: Za ali Proti :: 5 :: StudioFACA Forum

Splav: Za ali Proti

OdgovorNapisal/-a kastrat » 04.02.2006 05:13:44

Jst sem še vedno istega mišlenja [img border="0" src="smileys/smiley36.gif" border="0"] [img border="0" src="smileys/smiley2.gif" border="0"]

Zanimivo pa je kolko 'ogleda' ima ta tema, a da bi se kaj napisalo pa je premalo korajže .. Ali pa so nekatere stvari v našem življenju že samoumevne ..

Hmmm .. je tudi to ene vrste tabuja? Je že tudi tukaj Cerkev pustila svoj pečat? Ali pa se zgolj vračamo/zgledujemo po nekakšnem 'čistejšem/brezmadežnem' življenju? (v stilu nazaj h koreninam [img border="0" src="smileys/smiley36.gif" border="0"] )

kastrat

OdgovorNapisal/-a mausika » 04.02.2006 08:20:44

am tk bom rekla, da če bi nenačrtowano zanosila ne bi naredila splawa [img border="0" src="smileys/smiley17.gif" border="0"] če bi se to zgodilo w rosni mladosti potem ja [img border="0" src="smileys/smiley1.gif" border="0"]

Uporabniški avatar
mausika

Kraj: Slovenia

OdgovorNapisal/-a kastrat » 04.02.2006 09:32:07

torej .. po temu sklepam da nisi več rosno mlada .. [img border="0" src="smileys/smiley36.gif" border="0"]

napiši še kaj je sploh vzrok da tega sedaj nebi naredila .. seveda če bi se dogodek zgodil nenačrtovano ..

in kje je razlika med razmišljanjem v tvojo ''rosni'' mladosti in sedaj ko prekipevaš od zrelosti? [img border="0" src="smileys/smiley2.gif" border="0"]

ps. nikakor ne morem ugotovit v katerem narečju pišeš .. ali pa je mogoče tisti dvojni 'v' posledica vznemirjenja ob pomisleku na materinstvo in zadegadelj tudi 'tresoče' roke? [img border="0" src="smileys/smiley36.gif" border="0"] [img border="0" src="smileys/smiley36.gif" border="0"] [img border="0" src="smileys/smiley36.gif" border="0"]

Zgolj šala! [img border="0" src="smileys/smiley2.gif" border="0"]

aja! Dobrodošla na forumu! [img border="0" src="smileys/smiley2.gif" border="0"]

kastrat

OdgovorNapisal/-a marjetica » 09.02.2006 02:25:05

[size=2]Sem šele sedaj odkrila debato o splavu. Saj ne bom nič novega povedala. Se kar strinjam s Kastratom in Lunco. Sem zagovornik splava v tej meri, da je to pač osebna odločitev posamezne "bodoče" mamice. Je pa pravno pač dilema; pri splavu so kršene otrokove osnovne človekove pravice (pravica do življenja), pri prepovedi splava, pa so kršene materine osnovne človekove pravice (pravica do odločanja). Postavi pa se vprašanje kdaj postane zarodek otrok. Jaz mislim, da je medicina postavila mejo, ker, kolikor je meni znano, splav opravijo samo do določene starosti zarodka. Torej, do takrat je zarodek in je brez človekovih pravic in odločitev je zgolj in izključno na materi. Jaz bi, dokler ne bi imela dokončane srednje šole, sigurno naredila splav, pa mogoče še tudi kakšno leto kasneje. Malo zato, ker sem egoist in sem sebe postavljala v ospredje, malo bi bilo odvisno tudi od partnerja (če se ti ponesreči avantura!?!)... Več je dejavnikov. Še vedno sem istega mnenja, če bi šla še enkrat skozi to življensko obdobje, bi storila enako. Sedaj pa sem že malce starejša (par čez trideset) in se za splav ne bi odločila. Prva nosečnost in leta, tveganje, da potem otrok ne bi mogla več imeti je preveliko. Moram pa povedati, da sem kljub letom še precej nezainteresirana za otroka. Pravijo, da se mnenje ob nosečnosti in ko otrok pride na svet, spremeni. Upam, ker sicer ne bom kaj prida mati. Otroci mi po pol ure druženja presedajo. Me kar malo skrbi. Po drugi strani me pa skrbi, kaj če ne bom mogla zanosti. Starejša kot je ženska, bolj se zakomplicira zdravljenje neplodnosti. pa se vrtim v krogu. Prepustila se bom dogajanju. Sekirati se za nekaj v naprej je bedasto. Sicer pa (vsaj nekateri) veste, da imam precej mlajšega partnerja in otrok tudi zaradi njega trenutno ne pride v poštev. Mogoče čez dve leti (ko bom dva para čez trideset)... [img border="0" src="smileys/smiley1.gif" border="0"] [/size]

marjetica

OdgovorNapisal/-a vijolica » 29.03.2006 11:12:11

Verjetno ne bi delala splava. Fantu, s katerim bi zanosila bi pa zagotovo povedala, potem bi pa videla kakšna bi bila njegova reakcija. Seveda bi ga pa prosila tudi za njegovo pomoč. Če bi pa vedela, da si z otrokom oz.njegovim očetom lahko nakopljem hude težave v življenju bi pa verjetno splavila, čeprav bi vseeno dvakrat premislila, če je pametno.

Uporabniški avatar
vijolica

Kraj: Slovenia

OdgovorNapisal/-a kastrat » 29.03.2006 10:05:43

Na kakšne težave pa imaš v mislih?

Kaj pa če bi videla v fantovem izrazu .. da on raje nebi pestval .. kako bi se potem 'zdilala'?

kastrat

OdgovorNapisal/-a kastrat » 30.03.2006 09:34:21

Seveda! Zato pa se misli na teke stvari že preden se zadevo 'namoči'! (kontracepcija)

Če se pa to zgodi .. potem je pa vredno razmisleka. Upoštevat je potrebno resnost zveze .. zrelost obeh bodočih strašev .. in .. če želje niso usklajene .. a je deklica pripravljena bit mati samohranilka ..

Tikka ... kakšen tvoj komentar, prosim .. [img border="0" src="smileys/smiley2.gif" border="0"]

kastrat

OdgovorNapisal/-a kastrat » 31.03.2006 02:48:18

Hmm .. ti pa me skozi obkladaš s samimi pomanjševalnicami. Bom še kompleks dobil [img border="0" src="smileys/smiley36.gif" border="0"] [img border="0" src="smileys/smiley2.gif" border="0"]

Drugače pa .. brez zamere ..kje pa si to prečitala? V Frklji? [img border="0" src="smileys/smiley15.gif" border="0"] [img border="0" src="smileys/smiley2.gif" border="0"] Nisi pa napisala kolko bi potemtakem morala dekletu prištet. Saj veš .. če nekje vzameš, moraš nekje drugje dodat, zato da se 'zgliha' [img border="0" src="smileys/smiley17.gif" border="0"]

Glede pripravljenosti pa ... A se ti zavedaš kaj pomeni bit mati smohranilka? Poleg popolne oskrbe otroka, najmanj 8 urni delavnik (ki ni nujno da sovpada s tvojimi željami), finančni problemi (ni nujno), glede na to da moraš za vse poskrbet sama - ni prostega časa (razen če 3/4 materinstva odložiš na pleča babice in dedka), skratka ... vse prej kot rožnata zadeva, za katero sem prepričan (!) da ji ena mlada punca nebi bila kos ... predvsem pa mi ni jasno zakaj bi nekdo šel zavedno v to.

Zavedaj se, da ko 1x imaš otroka .. je to kot dolgoročni kredit ... najmanj 18 let [img border="0" src="smileys/smiley36.gif" border="0"] [img border="0" src="smileys/smiley2.gif" border="0"] In če ti ni v življenju z rožicami postlano .. verjemi .. bi bila po tem času izžeta kot cunja .. žal .. (ok, to je eden izmed črnih scenarijev) ..

kastrat

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Spolnost