OK Vesolje :: 4 :: StudioFACA Forum

Vesolje

Vesolje

OdgovorNapisal/-a Enterprise » 24.09.2007 08:17:58

6 600 000 000 tera ton ima, ja. Čist prov sem napisu.

Uporabniški avatar
Enterprise

Kraj: Slovenija

Vesolje

OdgovorNapisal/-a dejko9 » 24.09.2007 08:33:14

$this->bbcode_second_pass_quote('-Dark Puma-{AoS', 'A')li kdo ve koliko tehta naš planet?
Jst ja.Slika
Tehta:6.600.000.000.000.000.000.000 tonSlika

Zelo zanimivo! Tole pa nisem vedel. A mogoče veš kako so izračunal? Se ve tudi za druge planete koliko tehtajo?

Uporabniški avatar
dejko9

Vesolje

OdgovorNapisal/-a Enterprise » 24.09.2007 08:42:07

Seveda se ve. Izračunaš prostornino in množiš z gostoto, pa je.

Uporabniški avatar
Enterprise

Vesolje

OdgovorNapisal/-a Puma XD » 26.09.2007 08:52:09

Lahko razložiš bloj podrobno?Še z kakšnim računčkom zraven?
K jst nisem prov dosti razumel od tistega kar si rekel.[img border="0" src="smileys/smiley1.gif" border="0"]
Sej ne zameriš?

Uporabniški avatar
Puma XD

Kraj: Nova Gorica

Vesolje

OdgovorNapisal/-a Enterprise » 27.09.2007 03:27:25

Doh, dej pridi ti najprej malce naprej v šoli in boš pol spraševal tke stvari, right? Drugač pa v 7. razredu bi mislm da mogu vedit, kako težo dobit če maš povprečno gostoto pa prostornino.

Uporabniški avatar
Enterprise

Vesolje

OdgovorNapisal/-a Puma XD » 27.09.2007 07:20:24

Brez zamere ,vendar tega se nismo še niti približno še včil!!!!V šoli pa nism slab,tako,da... povej ku se to nrdi samo to te sprašujem,no.

Uporabniški avatar
Puma XD

Vesolje

OdgovorNapisal/-a dejko9 » 27.09.2007 08:33:08

Ne more povedat, ker se mu ne sanja. Do naslednjič bo mal po netu brskal pa bo probal najtiSlika.
A mogoče Enterprise ti veš kolikšna je prostornina Zemlje in tudi njena gostota. Pa probaj to pogruntat brez da bi po internetu brskalSlika. Potem mi pa še napiši v katerem učbeniku so ti podatki... ne vem al sem to mogoče nekoč prespal, al so pa zdaj učbeniki že tako napredni.....al so nam to prfoksi zamolčali, al je to skupaj z mojimi nevroni v zrak izpuhteloSlika.
No offense!Slika

Uporabniški avatar
dejko9

Vesolje

OdgovorNapisal/-a Enterprise » 29.09.2007 09:47:53

Lej, ne bit preveč pameten, te prosim. Gostoto vemo skoraj čisto natančno, z napako kakšnih 10% ali manj. Kako so jo izračunali? Pač izračunajo, kakšen je pritisk na dolčenih globinah Zemlje, snovi, ki se tan nahajajo poznajo od raznih sevanj in drugih opazovanj, potem pa na podlagi pritiska in elementov izračunajo gostoto. Teh izračunajo več in nato iz tega naredijo povprečje. Zemljino prostornino se da zelo na easy zračunat, če veš polmera in druge poldnevnike in vzporednike. Če pa veš gostoto in prostornino, in si v 1. letniku kot jaz, si neizobražen, če ne znaš iz tega mase ven dobit.
Glede tega, če se da dobit gostoto in prostornino, prosim ne pametovat tukaj, raje odidi na slo-tech.com in se tam kregaj z ljudmi iz inštituta Jožef Stefan, če upaš.
Sam sem 1. letnik, formul za izračun ne poznam, ampak imam dosti logičnega mišljenja, da če veš ktere snovi so v notranjosti Zemlje, poznaš njihovo gostoto in poznaš pritisk, s katerim ugotoviš resnično gostoto komot izračunaš povprečno gostoto.

Nisem čisto nič po netu iskal. Če mislite še kej bit pametni se kregaj na slo-tech.com, ok?

Uporabniški avatar
Enterprise

Vesolje

OdgovorNapisal/-a dejko9 » 29.09.2007 08:19:43

Ja, ja. Se mi je kar zdelo. Poglej mighti Enterpreis. Mal spremljam tvoje izjave po forumu, pa sem opazil da mal preveč svoje logično mišljenje -v napačno smer -uporabljaš. Neprestano hočeš izpasti bolj pameten kot drugi, kar ti v življenju ne bo prišlo nikoli prav!Slika
Aleks te je čisto vljudno vprašal ali mu lahko zadevo o teži zemlje bolj podrobno razložiš, oz. pokažeš kakšen izračun, ki so ga naredili pri tehtanju našega planeta.....in kaj narediš ti..hja kot vedno, začneš človeka poniževat, da naj hodi v šolo, oz. naj naredi še kakšen razred več, da bo lahko take stvari spraševal.
Če si v prvem letniku, se pravi, da si verjetno star 15 let (sklepam da si v srednji šoli), se moraš še veliko naučiti-predvsem odnos do ljudiSlika
Povedal semti samo predlog in ne mi zamerit, je dobronameren!Slika
Z ljudmi iz inštituta Jože Štefan se ne nameravam prepirati, ker so tam pametni in izobraženi ljudje, ki firbcev ne ponižujejo in mnenja drugih ljudi znajo ceniti.
Aja navadi se še, da za svojimi izjavami stojiš. Ne pa tako kot v tem primeru. Razen če se seveda zajebavaš, ampak daš to tudi jasno vedeti.
Forumi so bili ustvarjeni predvsem zaradi firbcev, nevednežev, "zelencev", vseh nas, ki nas zanimajo raznorazne stvari o katerih se nam niti ne sanja (ali pa bolj malo). Prav zato ima vsak pravico na forumu postavljati vprašanja (zanimiva, bedasta,....), dajati mnenja,uporabniki pa na njih odgovarjajo in to brez žaljenja, podcenjevanja,....
Tako pomagaš ustvarjati zanimiv, kvaliteten forum, kar bi moral biti cilj vsakega uporabnika.
Še enkrat, ne mi zameriti, kot sem opazil si imel v preteklosti kar nekaj kvalitetnih predlogov, ki jih je Faca tudi sprejel, kar pomeni, da imaš dobre ideje in tudi dobro logikoSlikaSlika. Sam prosim te ne več uporabnikov žalit, če si mal Aleksove teme pregledal, si lahko opazil da ima tudi on zanimive in smešne objave...Slika, celo zelo smešne za svoja leta...kolk je že star? Aja sedmi razred?Slika

Uporabniški avatar
dejko9

Vesolje

OdgovorNapisal/-a Puma XD » 02.10.2007 08:15:49

Hvala.[img border="0" src="smileys/smiley1.gif" border="0"]
Še neko poved sem zasledil pa jo bom tle napisal.[img border="0" src="smileys/smiley1.gif" border="0"]

[color=red][size=2]"Milijoni ljudi verjamejo v Boga, kljub temu, da ga ni še nihče videl!
Nobeden ne verjame v NLP, kljub temu, da jih milijoni ljudi vidijo vsak dan!"[/size][/color]

Uporabniški avatar
Puma XD

Vesolje

OdgovorNapisal/-a Puma XD » 04.10.2007 03:40:01

Slika

Uporabniški avatar
Puma XD

Vesolje

OdgovorNapisal/-a dejko9 » 06.10.2007 09:24:09

[size=3]Doktor Rutledge se je leta 1973 s precejšnjim dvomom lotil raziskav o obstoju NLP-jev. S 500 pomočniki je 2.000 ur opazoval nebo nad tremi mesti v Missouriju: Cape Giradeaujem, Piedmontom in Farmingtonom. V tem času je 157 ljudi videlo 178 neznanih letečih predmetov; v šestnajstih primerih so se neznana plovila odzvala bodisi na njihove gibe, glasove, radjiska sporočila, ali celo misli. "Začutili smo, da imamo opraviti z razumnimi bitji," je povedal doktor Rutledge. "Imel sem občutek, da se igrajo z nami. Nekoč smo namerno zapustili naše opazovališče in odšli do 15 kilometrov oddaljenega mesta, nad katerim so letela neznana plovila; ta so nemudoma spremenila smer in nas ponovno obšla. Mislim, da vem, kaj želijo doseči s takšno igro: hočejo, da zemljani sprejmemo resnico o njihovem obstoju. Kjerkoli se prikažejo, povsod ljudi vznemirijo; tako dosežejo, da vse več ljudi verjame vanje. Ko jih bomo enkrat sposobni razumeti in ko bo večina prebivalcev našega planeta verjela, da obstajajo - tedaj se bomo prav gotovo osebno srečali z njimi in izvedeli, zakaj so tu."[/size]
[size=3]Slike iz Val Camonica - Italija, stare preko 10. 000 let, ki prikazujejo prihod nezemeljskih bitij.[/size]
[IMG height=230 alt=Image:Ancientastronauts.jpg src="http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/2/2d/Ancientastronauts.jpg" width=320 border="0"]
No že nekoliko pred odkritjem teh slik, so se znanstveniki začeli spraševati, ali niso naši predniki nezemljane imeli za bogove in od tam naprej so začele nastajati religije.
Še nekoliko več izjav, pripadnikov, ki trdijo da so bogovi v bistvu nezemljani: LINK
Vir: LINK
[size=4]Marsovci so ![/size]
Dvajseterica nekdanjih ameriških uradnikov je v National Press Clubu v Washingtonu obelodanila, da vlada ZDA že petdeset let ve, da obstaja izven zemeljsko življenje.

Med drugim je poročila o srečanjih z izvenzemeljskimi bitji poznala že Carterjeva vlada, toda v javnost nikoli ni prišlo zaradi posredovanja direktorja CIA, Georga Busha, kasnejšega predsednika ZDA.

S srečanji tretje vrste se je ukvarjalo tudi ameriško vojaško letalstvo, ki je med leti 1947 in 1969 preiskovalo kar 12.618 videnj, toda brez razlage jih je ostalo le 701.

Ostala videnja so okarakterizirali kot močvirski plin, letalske luči, meteorološke balone in druge naravne pojavi.

Med prisotnimi je bila tudi Donna Hare, bivša uslužbenka NASA, ki je zatrjevala, da je posadka Apolla pri pristanku na mesecu videla zunajzemeljsko plovilo, toda to je moralo ostati v strogi tajnosti.

Med drugim so se pojavila tudi pričevanja o tem, kako so streljali prišleke iz drugih svetov, do tega, da ti lahko zagotovijo nove energetske potenciale, ki lahko zagotovijo vso svetovno potrebo po energiji.

Vir: LINK

Posnetek, ki ga je posnela posadka Apolla 20pri pristajanju na mesec, kjer so opazili NLP: LINK

Še boljši posnetki NLP-ja na luni: LINK1, LINK2,

Hm mogoče so pa Američani zato tehnološko tako močni, ker so v 60-tih tako veselo na luno letal. So si mal idej za nove tehnologije nabraliSlika!
Ali pa je vse skupaj od kakšnega Star Treka ostalo?Slika

Uporabniški avatar
dejko9

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Ostalo